KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15211014
nr 1521 1014
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Måsar i skärgård. Signerad, daterad 1933,34x49 cm, yttermått inklusive ram: 58x73, akvarell
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 13 februari 2023
kl 18:53:16
9/2 09:34:28
Lennart Segerstråle
Läs mer om Lennart Segerstråle